Russell: De Vries zasługuje na to, by znaleźć się w Formule 1

Mistrz F2 oraz FE łączony jest z angażem w Williamsie lub Alfie Romeo.
01.09.2112:19
Mateusz Szymkiewicz
1313wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell jest przekonany, że Nyck de Vries zasługuje na otrzymanie szansy w Formule 1.

Holender, który pełni w tym roku obowiązki trzeciego kierowcy Mercedesa i McLarena, jest mistrzem Formuły 2 z sezonu 2019 oraz tegorocznym czempionem Formuły E. Od kilku tygodni de Vries łączony był z Williamsem, lecz według RaceFans.net, kierowca ostatecznie otrzyma angaż na sezon 2022 w Alfie Romeo.

Zdaniem George'a Russella, który rywalizował z Holendrem w juniorskich kategoriach, potencjalna szansa w Formule 1 będzie dla niego w pełni zasłużona. To mistrz F2 oraz FE, więc definitywnie jest szybkim kierowcą, ma charyzmę oraz odpowiednie podejście, by spisać się w F1. Niestety mamy w stawce tylko dwadzieścia miejsc. Kiedy jeden wspaniały kierowca pojawia się w naszym gronie, inny świetny musi ustąpić mu miejsca. To nie jest tak proste. Zasługuje na to, by się tu znaleźć i zobaczymy jaką otrzyma szansę - powiedział 23-latek.

W przypadku angażu w Williamsie, partnerem de Vriesa byłby Nicholas Latifi, który przegrał z Holendrem mistrzowski tytuł w Formule 2. Po naszym wspólnym roku w F2 zdecydowanie uważam, że zasługuje na szansę w Formule 1, o czym z resztą już chyba mówiłem. Poza tym ma za sobą naprawdę mocny sezon w Formule E. Jeżeli otrzyma miejsce w Williamsie, a ja pozostanę w zespole, wtedy powinniśmy być świetnymi partnerami oraz konkurencyjnym duetem w Formule 1 - dodał Latifi.