Raikkonen zakończy starty w Formule 1 po sezonie 2021

Fin ujawnił, że decyzję podjął podczas zimowej przerwy przed startem mistrzostw.
01.09.2118:58
Mateusz Szymkiewicz
4164wyświetlenia
Embed from Getty Images

Kimi Raikkonen potwierdził, że zakończy karierę w Formule 1 po tegorocznym Grand Prix Abu Zabi.

Fin rywalizuje na torach Grand Prix od sezonu 2001 z przerwą w latach 2010-2011. W tym czasie kierowca reprezentował barwy Saubera, McLarena, Ferrari, Lotusa, a obecnie Alfy Romeo.

Raikkonen największe sukcesy święcił w barwach Scuderii, z którą zdobył jedyny mistrzowski tytuł w sezonie 2007. To również z włoską ekipą zawodnik był związany przez większość kariery, spędzając w niej łącznie osiem lat.

Aktualny dorobek Raikkonena w Formule 1 to 21 zwycięstw, 18 pole position oraz 103 wizyty na podium. Z kolei najbliższe Grand Prix Holandii będzie dla Fina startem numer 342, co jest absolutnym rekordem. Drugi w zestawieniu Fernando Alonso przystąpił do wyścigów 323 razy.

To będzie mój ostatni sezon w Formule 1. Jest to decyzja, którą podjąłem zimą. Nie była ona łatwa, ale po tych mistrzostwach nadejdzie czas na wypróbowanie nowych rzeczy. Pomimo tego, że sezon jest cały czas w toku, chciałbym podziękować rodzinie, wszystkim moim zespołom oraz każdemu zaangażowanemu w moją karierę, a w szczególności kibicom, którzy wspierali mnie przez cały ten czas. Etap związany z Formułą 1 dobiega końca, lecz w życiu czeka mnie dużo więcej i chciałbym tego doświadczyć oraz cieszyć się tym. Do zobaczenia po wszystkim! - poinformował Kimi Raikkonen za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kimi jest niesamowitą częścią naszego sportu, osobistym przyjacielem oraz prawdziwym mistrzem. Miałem ten przywilej współpracować z nim w Ferrari i wiem jak fantastyczną jest osobą. Wszyscy będziemy tęsknić za nim oraz jego wyjątkowym stylem. Życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości zarówno jemu jak i jego rodzinie - dodał w specjalnym oświadczeniu Stefano Domenicali, dyrektor generalny Formuły 1.