Mercedes rozważa wymianę silnika w samochodzie Hamiltona?

Toto Wolff nie ma pewności, czy Brytyjczyk przebije się na prowadzenie z P4.
26.09.2109:26
Mateusz Szymkiewicz
740wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Mercedes rozważa wymianę silnika w samochodzie Lewisa Hamiltona przed Grand Prix Rosji.

Stajnia z Brackley dysponowała najszybszym samochodem przez cały weekend w Soczi. Mimo to w kwalifikacjach pole position zgarnął Lando Norris z McLarena, natomiast za nim ustawią się na starcie Carlos Sainz oraz George Russell.

Czwarty czas należy do Lewisa Hamiltona, który w Q3 uszkodził samochód na zjeździe do alei serwisowej i stracił dużo czasu na naprawy. Z kolei na ostatnim okrążeniu wicelider klasyfikacji obrócił się w szesnastym zakręcie.

Rozczarowujący rezultat miał skłonić Mercedesa do decyzji o skorzystaniu z czwartego silnika w sezonie 2021, co zmusiłoby Hamiltona do startu z siedemnastego pola. Ostatni ruszy Max Verstappen, który dysponuje przewagą pięciu punktów nad Brytyjczykiem.

Na tym etapie nie chcę tego komentować. Nigdy wam nie skłamałem i nie zrobię tego tym razem - powiedział Toto Wolff po kwalifikacjach, pytany o potencjalną wymianę jednostki w bolidzie Hamiltona. Zdecydowanie Lewis może wygrać z czwartego pola. Pod względem czystego tempa, nie mamy tutaj żadnej konkurencji. Pytanie brzmi, czy będzie w stanie wyprzedzić rywali.

Zdaniem konsultanta Red Bulla - Helmuta Marko, czwarty silnik w samochodzie Hamiltona będzie nieunikniony na pewnym etapie sezonu 2021. Mamy nadzieję, że dokonają wymiany już wkrótce. Widzieliśmy, że Bottas już miał problemy, a z nowym silnikiem możesz atakować z większą pewnością siebie - dodał 78-latek.