Leclerc: Chciałbym podziękować zespołowi wysoką pozycją w czasówce

Monakijczyk jest wdzięczny mechanikom za odbudowanie bolidu po kraksie z FP2.
04.12.2112:58
Nataniel Piórkowski
456wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc podkreśla, że po rozbiciu bolidu w końcówce FP2 chce podziękować za ciężką pracę mechaników Ferrari zdobyciem wysokiej pozycji startowej do wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej.

Monakijczyk poważnie uszkodził konstrukcję SF21 po utracie kontroli nad kierownicą w 22. zakręcie. Bolid z dużą siłą uderzył w bariery Tecpro. Sesja została przerwana a Leclerca, który o własnych siłach opuścił kokpit, przetransportowano na kontrolę medyczną. Nie wykazała ona żadnych powodów do niepokoju.

W piątek wieczorem Ferrari poinformowało, iż mechanicy ocenią, czy podwozie i układ napędowy mogą zostać naprawione przed sobotnimi sesjami. Wiemy już, że będzie to możliwe.

Niestety był to piątek, który nie zakończył się tak, jakbym sobie tego życzył. Generalnie zrealizowaliśmy założenia naszego programu. Myślę, że mamy tu spory potencjał i jeśli w sobotę złożymy wszystko w jedną całość, to powinno to zaowocować całkiem udanym dniem.

Oczywiście bardzo przepraszam zespół, który będzie musiał wykonać wielką pracę przed sobotą, aby przygotować bolid do jazdy. Mam nadzieję, że wykonam wystarczająco dobrą robotę za kierownicą, żeby podziękować im w możliwie jak najlepszy sposób, osiągając wysoki rezultat.

Ferrari przystępuje do GP Arabii Saudyjskiej z dużą szansą na zapewnienie sobie trzeciego miejsca w mistrzostwach konstruktorów. Włoska ekipa ma obecnie 39,5 punktu przewagi nad McLarenem. W przypadku, gdyby kierowcy Scuderii zdobyli w Dżuddzie o 5 "oczek" więcej od zawodników teamu z Woking, losy pojedynku o P3 zostałyby rozstrzygnięte jeszcze przed finałem w Abu Zabi.

Nie ma miejsca na relaks - tłumaczył w czwartek Leclerc. Myślę, że dwa ostatnie wyścigi wciąż dają nam szansę na to, aby dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Cały czas próbujemy lepiej zoptymalizować nasz pakiet. Pośrednio pomoże nam to w przygotowaniach do nowego sezonu. Musimy cały czas naciskać.