Budkowski: Losy Piastriego w Alpine zależą od planów Alonso

Esteban Ocon posiada umowę z zespołem do końca 2024 roku.
05.12.2109:09
Mateusz Szymkiewicz
655wyświetlenia
Embed from Getty Images

Marcin Budkowski przyznał, że szanse Oscara Piastri na debiut z Alpine w 2023 roku będą zależały od planów Fernando Alonso.

Australijczyk jest jednym z najbardziej obiecujących kierowców młodego pokolenia, sięgając po tytuł w Formule 3 w 2020 roku, by teraz być o krok od mistrzostwa w F2. Mimo tak mocnego rekordu w juniorskich kategoriach, Piastri pozostaje bez angażu w Formule 1, będąc już zakontraktowanym przez Alpine jako zawodnik rezerwowy.

Szef francuskiej stajni - Marcin Budkowski, przyznał, że szanse 20-latka na posadę w sezonie 2023 będą zależały od tego, czy Fernando Alonso wyrazi chęć kontynuowania startów w Formule 1. Drugi kierowca Alpine - Esteban Ocon, posiada kontrakt do 2024 roku.

Rozpoczniemy współpracę w Abu Zabi podczas posezonowych testów, a przyszłoroczne regulacje umożliwią mu start w dwóch sesjach treningowych - powiedział Budkowski. Przygotujemy mu indywidualny program testowy w samochodzie F1, by upewnić się, że będzie miał szansę na rozwój. Nie chcemy, by Oscar jeździł z nami tylko jako trzeci kierowca.

Jeżeli nasz nowy samochód okaże się szybki, a Fernando będzie zadowolony, wówczas będziemy musieli podjąć dyskusje. Jeżeli okaże się inaczej, możemy rozmawiać na zupełnie inne tematy. W sumie to dobre pytanie, ale nie zorganizujemy bezpośrednich porównań. Czy podejmiemy jakieś decyzje? Zobaczymy w przyszłym roku. Z pewnością mamy pod skrzydłami wielki talent w osobie Oscara. Jeżeli nie uda nam się go awansować, na pewno znajdziemy rozwiązanie, by znaleźć mu miejsce w Formule 1 i jednocześnie zatrzymać go w rodzinie Alpine.