Marko: Zatrudnienie Pereza na sezon 2021 było dobrą decyzją

Konsultant Red Bulla potwierdził, że Meksykanin walczył o miejsce z Hulkenbergiem.
27.12.2114:07
Mateusz Szymkiewicz
2020wyświetlenia
Embed from Getty Images

Konsultant Red Bulla - Helmut Marko, uważa, że zatrudnienie Sergio Pereza na sezon 2021 było dobrą decyzją.

Meksykanin otrzymując kontrakt na starty dla ekipy z Milton Keynes, stał się jej pierwszym zawodnikiem spoza juniorskiego programu od 2013 roku. Docelowo Red Bull poszukiwał konkurencyjnej opcji, która wspomoże Maksa Verstappena w walce o mistrzowskie tytuły z kierowcami Mercedesa.

Finalnie Holender ukończył sezon na pierwszym miejscu, natomiast Perez kilkakrotnie wspierał swojego partnera na torze wyścigowym. Helmut Marko zapytany, jak ocenia postawę 31-latka w barwach Red Bulla, odpowiedział: Checo miał wiele wzlotów i upadków. Do pewnego momentu najsłabiej wyglądał w kwalifikacjach. Kiedy ruszasz ósmy, dziewiąty lub jedenasty, jesteś za daleko by wspierać Maksa. Wtedy konkurencja ma szanse na podcięcia czy podzielenie strategii w trakcie neutralizacji.

W Abu Zabi spisał się jednak idealnie. Wykazał się wielką pomocą dla Maksa, który jechał po zwycięstwo. Pamiętam identyczną sytuację w Turcji, kiedy także stanął na drodze Hamiltona i odebrał mu wiele czasu w trakcie walki na torze.

78-latek potwierdził, że konkurentem Pereza w walce o miejsce w Red Bullu był Nico Hulkenberg. Trudno powiedzieć, czy nasz wybór był właściwy, ponieważ nie mieliśmy Hulkenberga w samochodzie. Mimo to Perez wykazał się niesamowitym doświadczeniem. Kiedy wszystko szło po jego myśli, potrafił utrzymać tempo wyścigowe Maksa. Wielokrotnie startował z daleka, ale koniec końców uważam, że podjęliśmy dobrą decyzję zatrudniając go.