Ricciardo: Walka McLarena z Ferrari była dobra dla F1

Australijczyk cieszy się z powrotu do formy obu zespołów.
18.01.2208:24
Jakub Ziółkowski
659wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo uważa, że walka McLarena z Ferrari w sezonie 2021 była korzystna dla wizerunku Formuły 1. Oba zespoły stoczyły w zeszłym roku ekscytujący pojedynek o trzecią pozycję w klasyfikacji konstruktorów.

Po trudnym sezonie 2020, w minionych mistrzostwach Ferrari odbudowało swoją formę. Stajnia z Maranello rzuciła wyzwanie McLarenowi, który dotychczas był trzecią siłą w stawce. Scuderia w końcowej klasyfikacji zrzuciła stajnię z Woking z najniższego stopnia podium i zdaniem Ricciardo, mimo ekscytującego pojedynku Mercedesa z Red Bullem, walka Ferrari z McLarenem była równie ciekawa dla kibiców.

To fajna historia, szczególnie że walka była z Ferrari - powiedział Australijczyk reprezentujący McLarena. Oba zespoły miały w ostatnich latach trochę problemów. Teraz te historyczne ekipy wracają powoli na szczyt, szkoda tylko, że nasza walka nie była o mistrzostwo. Myślę, że dla fanów nasza rywalizacja jest interesująca. To zawsze lepsza sytuacja, kiedy jest o co walczyć. Gdybyśmy na przykład byli zdecydowanie przed Ferrari, walka o trzecią pozycję nie byłaby tak ekscytująca. Lubię, gdy cel jest jasno określony i jest wiadomo, o co walczymy.

Mimo tego, iż zarówno Mercedes jak i Red Bull były poza zasięgiem McLarena, Ricciardo jest zadowolony, że dzięki rywalizacji z Ferrari jego zespół miał jasno określone cele w sezonie 2021. W momencie, w którym gasną światła w niedzielę, nie ma znaczenia, jakim samochodem się jedzie. Istotne jest tylko to, że jeżeli jest szansa na pokonanie rywali, starasz się to zrobić. Fakt, że mamy z kim walczyć może nie zmienia dużo dla kierowcy, jednak posiadanie celu daje wszystkim w zespole większą zachętę do walki. Każdego weekendu chce się pokonać swoich rywali - zakończył 32-latek.