Albon: Imponuje mi mentalna siła Verstappena

Tajlandczyk zdradził, że Holender nie zwracał uwagi na wyniki walcząc z Hamiltonem.
18.01.2207:58
Mateusz Szymkiewicz
756wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alexander Albon przyznał, że startując u boku Maksa Verstappena był pod największym wrażeniem mentalnej siły swojego partnera.

Tajlandczyk dzielił garaż z nowym mistrzem świata w latach 2019-2020. Pomimo mocnego początku, w kolejnych miesiącach Albon został zupełnie zdominowany przez Verstappena i ostatecznie zapłacił za to utratą miejsca w Red Bullu.

Po roku spędzonym w roli trzeciego kierowcy stajni z Milton Keynes, 25-latek wróci w tym sezonie do startów jako reprezentant Williamsa. Albon komentując czas spędzony w Red Bullu z Verstappenem, przyznał, że wyciągnął mnóstwo istotnych wniosków.

Mentalnie jest on [Verstappen] niesamowity. Najbardziej zaskoczyła mnie jego umiejętność nie przejmowania się niczym. Prowadził samochód nie myśląc o konsekwencjach lub o tym co się wokół niego dzieje. Kiedy Max dojeżdżał na metę za Lewisem wychodził z założenia: «Ok, było minęło». Kiedy prowadził lub wygrywał, stwierdzał: «To dalej jest bez znaczenia». Dla mnie jest to inspirujące, ponieważ niełatwo o takie podejście będąc w centrum uwagi - powiedział Alexander Albon dla Motorsport-total.com.