Schumacher: Zapoznam się z nowym samochodem dopiero na testach

Ekipa Haas nie posiada symulatora i nie jest w stanie wypróbować modelu VF-22.
18.01.2208:35
Mateusz Szymkiewicz
624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mick Schumacher ujawnił, że zapozna się z najnowszym samochodem dopiero przy okazji testów w Barcelonie.

Niemiec reprezentuje barwy Haasa, który jako jedyny w stawce nie posiada symulatora. Tym samym kierowcy stajni z Kannapolis są pozbawieni możliwości wypróbowania modelu VF-22 przed zimowymi przygotowaniami, podczas gdy konkurencja sprawdza najnowsze samochody już od kilku miesięcy.

W tym roku to powinno było się zmienić, ale będę w stanie poprowadzić nowy samochód dopiero podczas testów w Barcelonie - powiedział Mick Schumacher dla Auto Motor und Sport. W zeszłym roku brakowało mi rywalizacji. Mimo to nie byliśmy aż tak daleko od reszty jak Williams w sezonie 2019. Nadal byłem w stanie zaangażować się w kilka pojedynków. Mam nadzieję, że wykonamy wystarczająco duże postępy. Jesteśmy w stanie zbliżyć się do innych. Wiemy jaki ostatecznie dystans może nas dzielić. Jeżeli okaże się, że jesteśmy bliżej niż przypuszczaliśmy, będziemy mieli poczucie dobrze wykonanej pracy.

Niemiec zapytany też, czy sezon 2022 będzie kluczowy dla jego przyszłości w szeregach Ferrari, odpowiedział: Jestem zbyt daleko od udzielenia wam odpowiedzi. Przede wszystkim muszę wykonać w tym roku dobrą pracę. Wtedy będę mógł odważniej spoglądać w przyszłość. Każdy zasługuje na swoje miejsce w Formule 1. Mimo to nie przekonasz się czy możesz wygrywać wyścigi w Mercedesie dopóki nie znajdziesz się w jego bolidzie. Każda inna wypowiedź byłaby zarozumiała.