Hodgkinson rozpocznie pracę dla RBP pod koniec maja

Stajnia z Milton Keynes zawarła porozumienie z Mercedesem w sprawie przejścia inżyniera.
21.01.2218:44
Mateusz Szymkiewicz
1410wyświetlenia
Embed from Getty Images

Red Bull doszedł do porozumienia z Mercedesem w sprawie wcześniejszego przejścia Bena Hodgkinsona. Brytyjczyk stanie na czele działu Powertrains od 24 maja.

Stajnia z Milton Keynes tracąc wsparcie Hondy zdecydowała się na utworzenie własnego działu silników, który zajmie się obsługą pakietu japońskiego producenta. Docelowo jednak Red Bull Powertrains ma opracować silnik, który będzie zgodny z nową formułą szykowaną na sezon 2026.

W kwietniu ubiegłego roku potwierdzono, że dyrektorem technicznym RBP zostanie Ben Hodgkinson. Brytyjczyk był wieloletnim pracownikiem Mercedes AMG High Performance Powertrains, pełniąc funkcję szefa inżynierii. Mimo to na przeszkodzie stała ważna umowa pomiędzy stronami i rozwiązanie jej wymagało interwencji ze strony Red Bulla.

Jak potwierdzono, austriacki zespół osiągnął porozumienie z Mercedesem w sprawie wcześniejszego pozyskania Bena Hodgkinsona. Inżynier rozpocznie pracę dla działu Powetrains od 24 maja.

Mercedes oraz Red Bull osiągnęli porozumienie dotyczące zatrudnienia Bena Hodgkinsona. Zgodnie z jego warunkami, Ben będący częścią Mercedesa od sierpnia 2001 roku, otrzyma zgodę na podjęcie pracy dla Red Bull Powertrains od 24 maja - brzmi wspólne oświadczenie zespołów.

Hodgkinson jest jednym z wielu inżynierów Mercedesa, którzy dołączą do nowej dywizji silnikowej Red Bulla. Steve Blewett zostanie dyrektorem produkcji, Omid Mostaghimi stanie na czele działu odpowiedzialnego za elektronikę oraz ERS, Pip Clode obejmie stanowisko dyrektora technicznego ERS, Anton Mayo będzie głównym projektantem silnika spalinowego, natomiast Steve Brodie otrzyma obowiązki dyrektora operacyjnego.