Capito: Wypadek z Abu Zabi wpłynął na formę Latifiego

Pojawiają się już pierwsze spekulacje, jakoby Kanadyjczyk mógł stracić miejsce w Williamsie.
29.04.2208:37
Mateusz Szymkiewicz
2257wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor wykonawczy Williamsa - Jost Capito, uważa, że kontrowersje wokół wypadku w Abu Zabi wpłynęły na tegoroczną formę Nicholasa Latifiego.

Kanadyjczyk ma za sobą trudny start sezonu, będąc zaangażowanym w liczne incydenty, szczególnie na torach w Dżuddzie oraz Melbourne. Ponadto kierowca wyraźnie odstaje od nowego zespołowego partnera - Alexandra Albona, który zdołał już otworzyć dorobek punktowy.

Według najnowszych informacji, Williams rozważa już następców Latifiego od sezonu 2023. W gronie kandydatów padają nazwiska trzeciego kierowcy Alpine, Oscara Piastri, a także mistrza Formuły 2 oraz Formuły E - Nycka de Vriesa.

Jost Capito, który zarządza Williamsem, zapytany o tegoroczne występy Latifiego, odpowiedział: Jest w stanie jeździć bardzo szybko. Kiedy znajduje się w odpowiednim miejscu, potrafi pojechać na poziomie Alexa. Aktualne samochody są nieco trudniejsze w prowadzeniu i musi sobie z tym poradzić. Ma jednak pełne poparcie zespołu i jestem przekonany, że da radę.

Uważam też, że komentarze i groźby w mediach społecznościowych [po Grand Prix Abu Zabi 2021] dotyczące jego osoby wpłynęły na niego. Staramy się pomóc mu podnieść pewność siebie, pracujemy nad tym. Uważam, że wygląda to coraz lepiej - powiedział Niemiec.