Verstappen: Honda tak naprawdę nigdy nie odeszła

Holender przyznaje, że robocze relacje koncernu z Red Bullem nie uległy większym zmianom.
07.10.2209:59
Nataniel Piórkowski
1025wyświetlenia


Max Verstappen przekonuje, że nigdy tak naprawdę nie odczuł odejścia Hondy z Formuły 1.

Przy okazji Grand Prix Japonii Red Bull ogłosił zacieśnienie relacji z japońskim producentem, którego logotypy powróciły na bolidy RB18 i AlphaTauri AT03.

Pomimo formalnego wygaszenia programu, Honda nadal zapewnia Red Bullowi istotne wsparcie w produkcji zespołów napędowych. Model ten ma funkcjonować do końca bieżącego cyklu regulacji.

Chociaż wiele mówiło się na temat planów stworzenia przez Red Bulla własnego silnika, to w ostatnim czasie coraz bardziej prawdopodobny staje się powrót Hondy do oficjalnej współpracy z Red Bullem i AlphaTauri.

Wspaniale, że w trakcie tego weekendu ponownie widzimy pełną nazwę Hondy na naszych bolidach - powiedział Verstappen. Mieliśmy już na karoserii naklejki HRC, więc tak naprawdę Honda nigdy nas nie opuściła.

Oczywiście to bardzo wyjątkowa chwila - Honda wraca na nasze bolidy przy okazji domowego wyścigu. Zgadza się - cały czas blisko ze sobą współpracujemy i czerpiemy z tego bardzo dużą przyjemność.

Porównując robocze relacje pomiędzy tym a poprzednim sezonem, niewiele się zmieniło. Cieszę się, że ich obecność jest teraz bardziej eksponowana - dodał lider klasyfikacji generalnej.

Jeśli chodzi o przyszłość, to jest zbyt wcześnie aby o czymkolwiek rozmawiać. Ogólnie jednak wydaje mi się, że marka Hondy jest czymś wspaniałym dla Formuły 1 i dobrze byłoby ich ujrzeć ją z powrotem - już w pełnym wymiarze.