Stroll ukarany cofnięciem o 3 pozycje na starcie GP Meksyku

Kanadyjczyk został uznany winnym doprowadzenia do kolizji z Alonso.
24.10.2208:38
Nataniel Piórkowski
1599wyświetlenia


Lance Stroll otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie wyścigu o GP Meksyku za doprowadzenie do kolizji z Fernando Alonso podczas rywalizacji w Austin.

Do incydentu doszło na 22. okrążeniu, niedługo po restarcie zawodów. Gdy Alonso próbował wyprzedzić Kanadyjczyka na długiej prostej, ten niespodziewanie odbił w lewo, zajeżdżając drogę dwukrotnemu mistrzowi świata.

Alonso był w stanie kontynuować jazdę i krótko po tym zjechał do boksów na wymianę przedniego skrzydła i opon. W jego bolidzie poluzowane zostało jednak prawe lusterko, co doprowadziło do protestu Haasa. W końcowej klasyfikacji zawodnik z Oviedo spadł z siódmego na piętnaste miejsce.

Po przeanalizowaniu zdarzenia sędziowie uznali Strolla winnym doprowadzenia do kolizji. Było jasne, że kierowca bolidu numer 18 wykonał późny skręt kierownicą w lewo, reagując na próbę wyprzedzenia podjętą przez kierowcę bolidu numer 14. Sędziowie uznają, że przeważająca wina spoczywa na kierowcy bolidu numer 18.

Oprócz decyzji o cofnięciu o trzy pozycje na starcie wyścigu w Meksyku, Stroll otrzymał także dwa punkty karne. Obecnie ma ich na koncie pięć.