Steiner dziękuje AMR za wczesne rozwiązanie umowy z Hulkenbergiem

Dzięki temu Niemiec zadebiutuje w Haasie już we wtorek, podczas testów w Abu Zabi.
19.11.2213:39
Nataniel Piórkowski
478wyświetlenia


Szef Haasa - Guenther Steiner, podziękował Astonowi Martinowi za zwolnienie z kontraktu Nico Hulkenberga, aby ten mógł zadebiutować w nowym zespole podczas testów po GP Abu Zabi.

Haas ogłosił podpisanie kontraktu z Niemcem tuż przed startem finałowego weekendu sezonu 2022. 35-latek zajmie w ekipie z Kannapolis miejsce Micka Schumachera.

Hulkenberg ma niewielkie doświadczenie w jeździe bolidem nowej generacji, które zdobył na początku roku, gdy zastąpił w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej Sebastiana Vettela, u którego zdiagnozowano zakażenie Covid-19.

Dopytywany o to, czy Hulkenberg zasiądzie w konstrukcji VF-22 już podczas zajęć na torze Yas Marina, Steiner potwierdził: Dzięki Astonowi Martinowi, który okazał się bardzo szczodry, Nico będzie mógł poprowadzić we wtorek nasz bolid. W niedzielę dopasujemy nowy fotel.

Aston zachował się wobec nas bardzo fair. Dziękuję Mike'owi [Krackowi, szefowi AMR], ponieważ ich oferta zwolnienia Nico z warunków umowy, była czymś fantastycznym.

Najlepszym sposobem na naukę nowego bolidu, jest jazda. Możesz przeglądać mnóstwo danych i spędzać całe dni w symulatorze, ale nic nie zastąpi jazdy po torze - zaakcentował Steiner.