Leclerc na czele do przerwy finałowego dnia testów

Najbardziej pracowitym zawodnikiem był Nyck de Vries, który przejechał 87 okrążeń.
25.02.2312:18
Mateusz Szymkiewicz
1401wyświetlenia
Embed from Getty Images

Charles Leclerc popisał się najlepszym czasem okrążenia do przerwy finałowego dnia zimowych testów w Bahrajnie.

Monakijczyk półtorej godziny przed flagą w szachownicę ustanowił czas 1:31,024 na oponach C5, dystansując drugiego w zestawieniu George'a Russella z Mercedesa o 0,4 sekundy. Brytyjczyk w pierwszych godzinach jazd był liderem najpierw na zestawie C4, by później przejść na szybsze ogumienie.

Trzeci w tabeli jest Felipe Drugovich realizujący program testowy z Astonem Martinem. Brazylijczyk wrócił za kierownicę po dniu przerwy i szykuje się do potencjalnego debiutu w Formule 1 w miejsce Lance'a Strolla, który wraca do zdrowia po wypadku na rowerze.

Czwarty wynik należy do Sergio Pereza z Red Bulla, który wywołał pierwszą czerwoną flagę tego dnia. Meksykanin krótko po wyjeździe z alei serwisowej stracił sensor przytwierdzony do bolidu RB19. Czterokrotny tryumfator Grand Prix póki co jest najszybszym zawodnikiem na oponach C3 z wynikiem 1:32,612.

Piąty plasuje się Pierre Gasly za kierownicą Alpine A523, szósty Alexander Albon w Williamsie FW45, natomiast siódmy Nico Hulkenberg w Haasie VF-23. Ósmy czas należy do Oscara Piastriego z McLarena, za którym jest problematyczny poranek.

Dziewiąty rezultat ustanowił Valtteri Bottas z Alfy Romeo, który spowodował drugą czerwoną flagę około godziny jedenastej. W samochodzie Fina najprawdopodobniej doszło do awarii skrzyni biegów.

Tabelę zamyka Nyck de Vries z AlphaTauri, który póki co jest najbardziej zapracowanym kierowcą. Jeden z trzech tegorocznych debiutantów przejechał 87 okrążeń toru Sakhir.