Haas bliski ogłoszenia nowej umowy z Hulkenbergiem

Wiele wskazuje na to, że potwierdzenie przedłużenia kontraktu pojawi się przed letnią przerwą.
19.07.2311:14
Nataniel Piórkowski
391wyświetlenia
Embed from Getty Images

Haas przygotowuje się do ogłoszenia nowego kontraktu z Nico Hulkenbergiem.

W rozmowie z niemieckim portalem sport.de, szef zespołu - Guenther Steiner, dobitnie zasugerował, że przedłużenie umowy może zostać potwierdzone jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnej przerwy.

Odnosząc się do negocjacji w sprawie kontraktu Hulkenberga, Steiner zapewnił, że kwestia ta będzie tematem rozmów prowadzonych w nadchodzących dniach.

Pan [Gene] Haas wybiera się na wyścigi na Węgrzech i na Spa. Rozmawialiśmy już na ten temat, ale zawsze lepiej jest się spotkać twarzą w twarz, niż robić to poprzez telefon lub wideokonferencję.

Nie potrwa to długo. Mam nadzieję, że będziemy mogli ogłosić pewne informacje tak szybko, jak to tylko możliwe. Jesteśmy zadowoleni z Nico - zaznaczył.

Szef stajni z Kannapolis dodał, że cały zespół jest pod wrażeniem formy Hulkenberga, który wrócił do regularnych startów w F1 po trzyletniej przerwie.

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się, że od samego początku będzie prezentował tak wysoką formę. Wiedzieliśmy, że jest dobry - wszyscy zdawaliśmy sobie z tego sprawę - ale naprawdę nie myśleliśmy, iż od razu wejdzie na tak wysoki poziom.

Haas zajmuje obecnie ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Steiner wierzy jednak, że jego ekipie uda się ostatecznie awansować przed Williamsa.

Wiadomo, że wolałbym siódme miejsce. Musimy wykonać dobrą robotę, bo Williams świetnie radzi sobie na szybkich torach. Musimy zawalczyć o awans, ale nie wiem, czy już teraz jesteśmy w stanie to zrobić.