Bravi: Zhou pozostaje bez umowy z Alfą na sezon 2024

Chińczyk przy wsparciu 20 milionów euro łączony jest z transferem do Haasa lub Williamsa.
30.07.2309:54
Mateusz Szymkiewicz
502wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Alfy Romeo - Alessandro Alunni Bravi, przyznaje, że Guanyu Zhou wciąż pozostaje bez umowy z zespołem na sezon 2024.

Chińczyk reprezentuje stajnię z Hinwil od ubiegłorocznych mistrzostw i stawia trudne warunki doświadczonemu partnerowi - Valtteriemu Bottasowi. 24-latek wielokrotnie okazywał się być szybszym od Fina w kwalifikacjach, natomiast w tabeli dzieli ich zaledwie jeden punkt.

Mimo to Bottas zdaje się być o krok od pozostania w Alfie na sezon 2024, podczas gdy Zhou wciąż pozostaje bez kontraktu. W ostatnim czasie Chińczyk łączony jest z miejscem Magnussena w Haasie lub posadą Sargeanta w Williamsie. Kierowca w walce o kontrakt ma dysponować wsparciem rodzimych sponsorów na poziomie 20 milionów euro rocznie.

Podczas letniej przerwy będzie czas na to, by usiąść z Zhou do rozmów i sprawdzić jakie rozwiązania będą najlepsze dla obu stron - powiedział Alessandro Alunni Bravi pełniący obowiązki szefa Alfy Romeo. Stabilizacja będzie ważna dla zespołu w trakcie procesu transformacji. Naszym celem pozostaje utrzymanie dotychczasowego składu na przyszły rok, jednakże wszystkie elementy układanki muszą trafić na swoje miejsce, by sytuacja była win-win.