Marko: Hamilton chciał w Red Bullu równego traktowania z Maksem

"Nie mam wątpliwości, że zapytanie z jego strony było poważne".
24.11.2319:40
Mateusz Szymkiewicz
1478wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że Red Bull na początku roku otrzymał zapytanie z obozu Lewisa Hamiltona w sprawie posady od sezonu 2024.

Przed Grand Prix Abu Zabi szef stajni z Milton Keynes - Christian Horner, zdradził, że siedmiokrotny czempion sprawdzał możliwość transferu w miejsce Sergio Pereza. Z kolei sam zainteresowany pytany o swoją wersję wydarzeń, odpowiedział, iż w rzeczywistości to Horner jako pierwszy wyszedł z inicjatywą rozmowy.

Rzecznik Red Bull Racing poproszony przez BBC Sport o oficjalne stanowisko zespołu w tej sprawie, potwierdził, iż zapytanie pochodziło od ojca Lewisa - Antony'ego Hamiltona. Z kolei teraz konsultant austriackiej ekipy - Helmut Marko, dodał, iż obóz kierowcy przedstawił konkretne warunki transferu z Mercedesa.

Mogę powiedzieć jedynie tyle, że Christian Horner przekazał mi w styczniu, iż otrzymał wiadomość tekstową od ludzi związanych z Hamiltonem - oznajmił Helmut Marko, cytowany przez F1 Insider. Wyglądało na to, że otrzymali autoryzację od kierowcy, szczególnie, że była mowa o warunkach postawionych przez Hamiltona. Chciał ścigać się dla Red Bulla tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie miał zagwarantowane te same narzędzia co Max Verstappen. Nie mam wątpliwości, że zapytanie ze strony Hamiltona było poważne.