Goss, Permane i Cattelani wzmocnią ekipę Racing Bulls

Pierwszy z wymienionych rozpocznie pracę w stajni z Faenzy dopiero w październiku.
29.01.2419:16
Nataniel Piórkowski
969wyświetlenia


Stajnia Visa Cash App RB ogłosiła szereg wzmocnień w departamencie technicznym.

Tim Goss obejmie w październiku stanowisko dyrektora departamentu technicznego. Wcześniej inżynier pełnił funkcję dyrektora technicznego w organie zarządzającym Formułą 1 - FIA.

Jestem zachwycony mogąc dołączyć do Visa Cash App RB u progu nowej ery zespołu - stwierdził Goss cytowany w komunikacie prasowym.

To team odznaczający się wielką dumą i dziedzictwem, w którym pracuje już kilka wyjątkowych osób. Nie mogę się już doczekać współpracy z szefem ekipy - Laurentem Mekiesem i dyrektorem technicznym - Jody'm Eggintonem.

Przed nami ekscytujące wyzwanie, ale myślę, że zespół jest dobrze przygotowany, by stawić mu czoła - zaznaczył.

Na stanowisko dyrektora sportowego mianowany został Alan Permane, który przez wiele lat był związany z teamem z Enstone, znanym obecnie jako Alpine. Funkcję stracił latem ubiegłego roku w ramach szerszej restrukturyzacji.

Po kilku miesiącach przerwy wspaniale jest wrócić do wyścigów wspólnie z Visa Cash App RB. Z doświadczenia wiem, jak profesjonalne, zdeterminowane i konkurencyjne są pracujące tutaj osoby. Nie mogę się już doczekać, aby ujrzeć, dokąd zaprowadzi nas ten wielki duch walki - podkreślał Permane.

Trzecią nominacją jest powołanie Guillaume'a Cattelaniego na stanowisko zastępcy dyrektora technicznego.

Świetnie, że będę miał szansę, aby pomóc Visa Cash App RB wejść na wyższy poziom konkurencyjności. Nie mogę się już doczekać współpracy z Jody'm i pozostałymi pracownikami pionu technicznego przy tworzeniu bolidów, które pchną zespół naprzód, na czoło stawki - zapowiedział Cattelani.

Permane i Cattelani dołączyli do stajni z Faenzy ze skutkiem natychmiastowym.

Prezentację tegorocznego bolidu Racing Bulls zaplanowano na 8 lutego.