Stella: Norris nie widziałby problemu w zwycięstwie Piastriego

"Lando szanuje Oscara. Jest bardzo uczciwą osobą".
30.01.2411:46
Nataniel Piórkowski
467wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem szefa McLarena sytuacja, w której to Oscar Piastri wygra wyścig przed Lando Norrisem nie byłaby źródłem napięć w zespole.

Obaj kierowcy McLarena czekają na pierwszy triumf w Grand Prix - Piastri ma już jednak na koncie zwycięstwo w ubiegłorocznym sprincie w Katarze.

Po świetnej końcówce sezonu 2023, McLaren jest wymieniany jako jeden z kandydatów do walki o miejsca na najwyższym stopniu podium w nadchodzącej kampanii. Według Stelli Norris nie zareagowałby nerwowo, gdyby to Piastri jako pierwszy wygrał wyścig.

Czy rozbolałaby nas od tego głowa? Cóż, w pewnym sensie nie mogę się tego doczekać! Osiągnęlibyśmy wtedy wspaniały wynik - tym bardziej, że przed rokiem Red Bull absolutnie zdominował rywalizację i nie zostawił zbyt wiele miejsca dla rywali.

Zwycięstwo Oscara wiązałoby się z wielkimi emocjami - także dla Lando. Oznaczałoby bowiem, że dysponujemy bolidem, który jest w stanie wygrywać wyścigi.

Gdybym na sekundę mógł przenieść się do umysłu Lando, to jestem pewien, że dostrzegałbym, jak szanuje on Oscara. Jest bardzo uczciwą osobą. Wydaje mi się, że po prostu zadawałby sobie pytanie o to, co musi zrobić lepiej, aby powtórzyć sukces Oscara.