Alpine zaprezentowało samochód na sezon 2024

Francuski zespół przedstawił dziś bolid A524.
07.02.2415:10
Jakub Ziółkowski
2731wyświetlenia


Podczas dzisiejszej prezentacji, francuski producent Alpine zaprezentował światu swój najnowszy bolid, A524, który będzie rywalizować w sezonie 2024 Formuły 1.

Podczas prezentacji zostały ukazane przyszłoroczne samochody stajni w dwóch malowaniach. Podobnie jak w poprzednich latach, Alpine zdecydowało się na wykorzystanie różowego malowania w pierwszych rundach sezonu. W pozostałych wyścigach na tor bolid wyjedzie w tradycyjnych, niebieskich barwach.

Co więcej, na bolidzie na pierwszy rzut oka zdecydowano się użyć mniej farby — przez malowanie zdecydowanie przebija się włókno węglowe. Jak kilkukrotnie potwierdzano podczas prezentacji, przedstawiony bolid jest faktycznie konstrukcją, która ma wyjechać na tor w Bahrajnie. Szczegółowy opis nowej maszyny przypadł Mattowi Harmanowi, dyrektorowi technicznemu Alpine.

Podczas dzisiejszej prezentacji w Enstone o nowej konstrukcji wypowiedział się wiceprezes Alpine Motorsport, Bruno Famin. Jak przyznał Francuz: To wyjątkowy dzień dla Alpine. Moja pasja do ścigania zaczęła się w dzieciństwie, tak więc to bardzo ekscytujące prowadzić ten zespół.

O konstrukcji wypowiedzieli się kierowcy stajni. Jak przyznał Esteban Ocon: Widzieliśmy to auto dzisiaj po raz pierwszy! Oczywiście byliśmy zaangażowani w proces tworzenia, ale zobaczenie tego samochodu dzisiaj jest świetnym uczuciem. To były miesiące trudnej pracy. Zima w końcu się kończy, tak więc jesteśmy gotowi na rozpoczęcie sezonu. To będzie bardzo długi rok, tak więc przygotowanie się do niego było ważniejsze niż zazwyczaj. Od teraz skupiamy się na adaptację z samochodem.

Dzisiejszy jubilat, Pierre Gasly uważa, że to najlepszy prezent urodzinowy, na jaki mogłem liczyć! Zostało w niego włożone mnóstwo pracy, zarówno ze strony inżynierów, jak i dzięki naszej pracy w symulatorze. Wszyscy zaangażowani zasługują na duże brawa za przygotowanie tego bolidu. Już niedługo będziemy ścigać się tym bolidem w Bahrajnie. Jestem bardzo podekscytowany! Jak powiedział Esteban, to będzie rekordowo długi sezon, tak więc dobrze być do niego przygotowanym.

Podczas prezentacji wypowiedział się również kierowca rezerwowy zespołu, Jack Doohan: Cieszę się, że mogę tu być. Spędziłem bardzo dużo czasu w symulatorze. To bardzo ważne, żeby pracować nad samochodem oraz współpracować z Estebanem i Pierre'em.

Dodatkowo, podczas prezentacji został odsłonięty hypercar francuskiej firmy, Alpine A424. Menadżerem zespołu Alpine Endurance Team jest Philippe Sinault, który przedstawił kierowców zespołu: Nicolas Lapierre, Matthieu Vaxiviere, Charles Milesi, Paul-Loup Chatin, Ferdinand Habsburg oraz Mick Schumacher. Famin wykorzystał prezentację również do zapowiedzi pierwszego drogowego samochodu elektrycznego Alpine, modelu A290.