Przesłuchanie Hornera zaplanowane na 9 lutego

Szef RBR stanowczo zaprzecza stawianym mu zarzutom.
06.02.2418:08
Maciej Wróbel
2334wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner, ma w związku z postawionymi mu zarzutami stawić się na przesłuchaniu w najbliższy piątek, 9 lutego.

W poniedziałek Red Bull w lakonicznym komunikacie poinformował o wszczęciu wewnętrznego dochodzenia wobec wieloletniego szefa zespołu F1 - Christiana Hornera. 50-latek miał dopuścić się niewłaściwego zachowania wobec jednej z pracownic.

Horner, który w poniedziałek brał udział w spotkaniu komisji F1 w Londynie, w rozmowie z De Telegraaf całkowicie zaprzecza stawianym mu zarzutom. Teraz szef RBR ma spotkać się z niezależnymi przedstawicielami w najbliższy piątek, aby omówić tę kwestię.

Christian Horner przewodzi pracom zespołu z Milton Keynes od momentu jego przejęcia przez Red Bulla w 2005 roku i pozostaje najdłużej pełniącym swoją funkcję szefem zespołu F1 w obecnej stawce. Kierowana przez niego ekipa sięgnęła w tym czasie po sześć tytułów wśród konstruktorów i siedem wśród kierowców.

Za swoje zasługi dla brytyjskiego motorsportu Horner pod koniec ubiegłego roku otrzymał z rąk Króla Karola III tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego.