Hamilton: Przed startem sezonu 2025 doznałem urazu kręgosłupa

Brytyjczyk ujawnił, że powrót do zdrowia po wypadku zajął mu ponad dwa miesiące.
26.06.2607:50
Mateusz Szymkiewicz
73wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton szczegółowo odniósł się do kwestii urazu, którego doznał podczas wypadku w trakcie prywatnych testów z Ferrari przed sezonem 2025.

Brytyjczyk tuż po zwycięstwie w Grand Prix Katalonii ujawnił, że przed rokiem zmagał się z urazem szyi. Kierowca nie odniósł się do tej kwestii szczegółowo, zdradzając tylko, iż do kontuzji doszło po wypadku z prywatnej sesji testowej, w której sprawdzał bolid SF-23 na Circuit de Catalunya.

Podczas spotkania z dziennikarzami na Red Bull Ringu siedmiokrotny mistrz świata został poproszony, by podzielił się szczegółami wydarzeń ze stycznia 2025 roku. W ubiegłym roku na testach bardzo mocno uderzyłem w ścianę. Wybiłem jeden z dysków na odcinku szyjnym, który następnie uciskał na nerw. Niewiele byłem w stanie zrobić przez kolejne dziewięć miesięcy. Codziennie korzystałem z pomocy chiropraktyka. Praktycznie nie mogłem spać.

Korzystałem z silnych leków przeciwbólowych i stosowałem zastrzyki. Uciekałem się praktycznie do wszystkiego, by poradzić sobie z tym. Tak naprawdę musiałem z tym żyć na co dzień. Nie było mi łatwo przebywać w pozycji, w jakiej prowadzimy te samochody - powiedział Lewis Hamilton.