Sprzedaż Spykera ma zostać sfinalizowana we wrześniu

"Jedno jest pewne, chcę mieć w nazwie zespołu słowo 'Indie'" - mówi Vijay Mallya
15.09.0709:48
Mariusz Karolak
1392wyświetlenia

Biznesmen Vijay Mallya z Indii jest przekonany, że sprzedaż zespołu Spyker zostanie sfinalizowana przed końcem tego miesiąca.

Na początku września holenderski producent samochodów poinformował, że prowadzi rozmowy na temat sprzedaży swojego zespołu konsorcjum prowadzonemu przez Mallya i rodzinę Mol, która obecnie posiada również udziały w Spyker Cars N.V. Jeśli faktycznie dojdzie do ostatecznego zawarcia umowy, to stajnia z Silverstone zmieni właściciela już po raz trzeci w przeciągu trzech ostatnich lat.

Umowa zostanie zawarta przed końcem września. - powiedział Mallya oficjalnej stronie Formuły 1. W tym czasie mam zamiar spotkać się z szefostwem zespołu by przedyskutować kwestię budżetu. Zdaję sobie sprawę, że być może budżet będzie musiał zostać zwiększony, ale jeśli będzie to usprawiedliwiony wydatek, który zostanie wykorzystany w rozsądny sposób to zatwierdzenie większego budżetu dla zespołu nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Jest bardzo prawdopodobne, że zespół ten po raz kolejny zmieni swą nazwę. Zapytany o możliwość utworzenia narodowego zespołu "Team India" Mallya wyjaśnił: Nie jestem pewien, czy możemy pozostać przy nazwie Spyker, jako że Spyker jest przedsiębiorstwem produkującym samochody. Jedno jest jednak pewne, chcę mieć w nazwie zespołu słowo 'Indie', ale póki co nie zastanawiałem się za wiele nad ostateczną nazwa zespołu.

Źródło: GPUpdate.net

KOMENTARZE

3
rannt
15.09.2007 02:11
a to szkoda, nie może być spójnej linii rozowoju :( Midland przetrwał rok, Spyker też rok... Teraz facet z Indii zainwestuje i straci (no bo chyba wartość zespołu nie wzrasta z roku na rok). Zespołowi potrzebna jest stabilność, Midland w zeszłym roku był przed SA, a teraz Spyker jest zdecydowanie za SA. Kibiców będzie mnóstwo, a pewnie i tor niedługo powstanie. Byleby zarządzać potrafili, to indyjski zespół fajnie byłoby mieć w F1. Powoli, ale formuła rozwija się na wschód, kiedyś bywał jeden zespół z Japonii, teraz są trzy, a i Indie zaczynają sie pojawiać. Gdzie są Chiny, czekam na Chiny... CiuCiuPingPongTeamChina :)
Wrzatek
15.09.2007 01:08
Może coś w rodzaju flagi Indyjskiej. Ale kibiców będą mieli sporo w swoim kraju :D.
rex88
15.09.2007 08:01
ciekawe jakie beda mieli malowanie