Nico Rosberg drugim kierowcą Williamsa w sezonie 2006

"Zawsze chciałem zostać kierowcą F1 i to świetnym kierowcą F1"
03.11.0510:39
Marek Roczniak
1190wyświetlenia

Zespół Williams ogłosił dzisiaj, iż zgodnie z przewidywaniami w przyszłym sezonie partnerem Marka Webbera będzie Nico Rosberg. Wiadomość ta jest zapewne równoznaczna z odejściem ze stajni z Grove głównego kierowcy testowego, Antonio Pizzonii, jednak w związku z serią niezbyt udanych występów Brazylijczyka w roli zastępcy Nicka Heidfelda w końcówce sezonu 2005 nie będzie to specjalnym zaskoczeniem.

Frank Williams: "Myślę, że jestem tylko jednym z wielu w Formule Jeden, których autentycznie ekscytuje perspektywa zatrudnienia Nico Rosberga. Biorąc pod uwagę zainteresowanie wokół jego osoby, jestem zachwycony, że podpisał z nami kontrakt na przyszły sezon i wniesie swój wkład do historii Formuły Jeden".

"Jego naturalnemu talentowi w kokpicie towarzyszy w równym stopniu inteligencja, uwidoczniona głębokim zrozumieniem aspektów technicznych i umiejętnością przekazywania danych, co czynił w trakcie pełnienia obowiązków kierowcy testowego przez kilka miesięcy".

"Pomimo młodego wieku, jego rozległe doświadczenie odzwierciedla wczesny start kariery współczesnych kierowców i warto zauważyć, że Nico w wieku 20 lat ma już na swoim koncie więcej startów niż jego ojciec (Keke Rosberg, mistrz świata z 1982 roku przyp. red.) zdołał zaliczyć w całej swojej karierze".

Nico Rosberg: "Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia pracy pod koniec tego miesiąca i nauczenia od zespołu tak wiele, ile się tylko da. Zawsze chciałem zostać kierowcą F1 i to świetnym kierowcą F1".

Pełną listę startową kierowców na sezon 2006, wraz z kandydatami na nie obsadzone dotąd stanowiska, można znaleźć tutaj.

Źródło: pitpass.com

KOMENTARZE

3
McMarcin
04.11.2005 06:41
Maraz - no to mnie zaskoczyłeś! Williams jest zainteresowany płatnym testerem??? Czy ta stajnia się kończy? Szkoda! Zaraz pewnie pojawi się jakiś koncern, który kupi Williamsa. Czyli zostanie nam ze starych lat McLaren I Ferrari?
Maraz
03.11.2005 01:47
Informacja dodatkowa do powyższej wiadomości: Pizzonia zapowiada, że chce być piątkowym testerem w jednym z zespołów, ale na pewno nie będzie to Williams, który podobno jest zainteresowany tylko i wyłącznie płatnymi testerami. Sytuacja finansowa w Williamsie nie jest więc za ciekawa. Pizzonia mówi, że obecnie prowadzi rozmowy z BMW i Super Aguri F1.
Zombie
03.11.2005 09:51
Na pewno będzie lepszy od Pizzonii i na pewno jest bardzo tani :) Może to przyszły mistrz? Pewnie znowu znajdą się tu głosy szczerego oburzenia typu: "a dlaczego nie Kubica??" :))