Polak dobrze zaczął weekend w Porsche Supercup, najszybszy był Edwards
23.05.1320:32
Paweł Zając
4001wyświetlenia

Kuba Giermaziak zajął trzecie miejsce podczas treningu Porsche Supercup przed wyścigiem w Monte Carlo. Najszybszy ponownie był Sean Edwards.

Pozostali Polacy, Robert Lukas i Patryk Szczerbiński, uplasowali się kolejno na ósmej i dwudziestej drugiej pozycji.

Czasy podczas sesji zmieniały się jak w kalejdoskopie i początkowo na czele znajdowali się zawodnicy z dalszych pozycji. Edwards jednak dość szybko odnalazł tempo w ciasnych ulicach Monako i znalazł się na czele. Drugi w tabeli wyników, CHristian Engelhart, stracił do Brytyjczyka aż 0,910 sekundy.

Kuba Giermaziak ustanowił swój najlepszy wynik w końcówce sesji tracą kolejne 0,145s do kierowcy Fach Auto Tech. Czwarty był Klaus Bachler, junior Porsche reprezentujący barwy Forch Racing. Znani z rajdowych tras Sebastienowie Ogier i Loeb uplasowali się kolejno na 11 i 13 pozycji. Kierowca Volkswagen stracił do lidera 1,631 sekundy pokonując dziewięciokrotnego mistrza świata o 0,079s.