Basz odebrał trofeum za Puchar Świata

Polak został uhonorowany na uroczystej gali CIK FIA
13.01.1415:35
Inf. prasowa
3316wyświetlenia

W miniony weekend w Mediolanie odbyła się uroczysta gala CIK FIA, podczas której Karol Basz odebrał trofeum za zwycięstwo w kartingowym Pucharze Świata.

Impreza na włoskim torze Sarno była jednym z najważniejszych punktów w terminarzu zeszłorocznych zawodów.

Basz był wtedy jednak w szczytowej formie i od pierwszego treningu kontrolował przebieg zawodów. Ostatecznie udało mu się wygrać całe zawody i zostać pierwszym Polakiem, który sięgnął po to cenne trofeum!

Kierowca zespołu Tony Kart nie krył zadowolenia po odebraniu pucharu i przyznał, że jest to bardzo miłe zwieńczenie trudnego sezonu. Puchar Świata w Sarno był jednym z trzech głównych celów na ten sezon, więc bardzo się cieszę ze zdobycia go - powiedział polski zawodnik. W ten weekend wszystko zagrało idealnie i udało nam się sięgnąć po to wyjątkowe trofeum. Ten sezon ogólnie nie był łatwy, mieliśmy dobre tempo, jednak trapiły nas pewne problemy i nie mogliśmy go w pełni wykorzystać. Tak czy inaczej odebranie pucharu na gali CIK FIA jest dobrym zakończeniem sezonu i mam nadzieję, że jeszcze nie raz do tego dojdzie!

Źródło: Informacja prasowa

KOMENTARZE

2
mcasd1
14.01.2014 08:52
W wieku 22 lat Robert Kubica już jeździł w F1 w końcu sezonu 2006 a Karol ma już też 22 lata i nadal karting .... ale ok powodzenia ...
iceneon
13.01.2014 08:39
[quote]Tak czy inaczej odebranie pucharu na gali CIK FIA jest dobrym zakończeniem sezonu i mam nadzieję, że jeszcze nie raz do tego dojdzie!”[/quote] A jednak zamierza jeszcze parę lat pojeździć w kartingu. Przy tak powolnym rozwoju w sumie się nie dziwię. Oby do emerytury. Powodzennia.