Pujolar: Verstappen to najlepszy kierowca z jakim współpracowałem

Inżynier Holendra jest pod wrażeniem umiejętności swojego podopiecznego
13.02.1521:58
Mateusz Szymkiewicz
1666wyświetlenia

Xevi Pujolar uważa, że Max Verstappen to najlepszy kierowca z jakim miał okazję dotychczas współpracować.

Zaledwie 17-letni Holender zadebiutuje w tym roku w Formule 1 i podczas ostatniej sesji w Jerez, gdzie prowadził bolid STR10 przez dwa dni, miał okazję lepiej zapoznać się ze swoim inżynierem wyścigowym. Zdaniem Pujolara, Verstappen to najlepszy kierowca, z jakim miał okazję współpracować od początku swojej obecności w F1.

On jest najlepszym z kierowców jakich do tej pory widziałem - powiedział Hiszpan, który w przeszłości zajmował się obsługą bolidów Montoyi, Webbera czy Maldonado. Można zauważyć jego potencjał, można zobaczyć jak on rośnie. Teraz musi to udowodnić. On jest tu po to, by cały czas zdobywać punkty. Posiada talent i jest szybki. Mimo to pomiędzy byciem szybkim, a wygrywaniem wyścigów jest duża przepaść. Z kolei od wygrywania wyścigów do zostania mistrzem jest do zrobienia wielki krok. W poprzednich seriach pokazał, że potrafi dobrze się spisać, aczkolwiek teraz ma wielu mistrzów wokół siebie i musi udowodnić, iż może być jednym z nich. Musi się rozwinąć w bardzo krótkim czasie.

Pujolar dodał również, iż Verstappen jest na tyle zdyscyplinowany i skupiony, że potrafi zmotywować zespół do jeszcze lepszej pracy. Niektórzy mogą być 10 czy 15 lat w wyścigach, nawet w Formule 1, a poziom ich profesjonalizmu nigdy nie będzie taki, jaki jest w tej chwili u Maxa. Największe wrażenie sprawia jego dyscyplina oraz skupienie. Wielu młodych zawodników myśli o innych rzeczach. On tylko o wyścigach. Chce być najlepszy i dlatego pracuje na sto procent. Wymaga od ludzi wokół siebie ciężkiej pracy, naciska na mnie oraz na zespół.

KOMENTARZE

3
Ambrozya
14.02.2015 08:13
Mówi dobrze bo inaczej nie może. Chociaż ta wypowiedź to takie masło maślane. Ale już niedługo Grand Prix zweryfikuje ten ogromny talent Verstappena.
robekbielsko
14.02.2015 07:49
W zasadzie po dwóch dniach testów wystawiać taką ocenę?
Carolius
13.02.2015 09:12
Ten chłopak ma spory talent. Coraz to więcej osób przyznaje, że to ponadprzeciętny kierowca. Mam nadzieję, że szybko udowodni krytykom swoją wartość.