Loeb i Dempsey wystartują gościnnie w Porsche Supercup

Obu zawodników zobaczymy na torze podczas rundy na Spa
03.08.1514:04
Inf. prasowa
3321wyświetlenia


Podczas najbliższej rundy Porsche Supercup na belgijskim torze Spa, zobaczymy dwóch znanych kierowców - Sebastiena Loeba oraz Patricka Dempseya.

Amerykański aktor i kierowca wyścigowy wróci za kierownicę Porsche 911 GT3 Cup po swoim zeszłorocznym debiucie na Hockenheim, a barwy jego samochodu będą nawiązywać do auta, którym wywalczył drugie miejsce w klasie GTE-Am w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Loeb natomiast na Spa będzie reprezentował barwy własnej ekipy i będzie to dla niego już trzeci start w serii - po wizytach w Barcelonie i Monako w sezonie 2013.

Z każdym dniem coraz bardziej jestem kierowcą wyścigowym, jednak cały czas odstaję od moich rywali w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych - powiedział Loeb. To dobra seria na odpowiednim torze, a w sportach motorowych jest tak, że cały czas się uczysz. Start w Porsche Supercup daje mi okazję na zdobycie nowego doświadczenia, odkrycie pewnych rzeczy oraz pracę nad detalami. Wiem, że tutaj nikt nie będzie dawał mi taryfy ulgowej. Cieszę się, że wystartuje w barwach swojej ekipy, gdyż niestety nie mam zbyt wielu okazji do jazdy wraz z nią i wspaniale będzie spotkać się z zespołem.

Warto dodać, że ekipa dziewięciokrotnego mistrza świata pojawi się jeszcze na torze Monza, jednak nie wiadomo jeszcze czy ponownie zobaczymy w jej składzie Loeba.