Muller wygrywa na Spa, Giermaziak dziewiąty

Drugi z Polaków, Robert Lukas, był czternasty
22.08.1522:10
Paweł Zając
3542wyświetlenia


Sven Muller okazał się najlepszy podczas pierwszego wyścigu Porsche Supercup na torze Spa. Najlepszy z Polaków, Kuba Giermaziak, minął linię mety jako dziewiąty.

Najważniejszym wydarzeniem wyścigu była neutralizacja na trzecim okrążeniu, którą wywołał prowadzący Michael Ammermuller. Niemiec wypadł z toru z powodu problemów z układem kierowniczym i trzykrotnie rolował. Po wznowieniu na czele znajdował się Philipp Eng, jednak błąd na siódmym kółku kosztował go prowadzenie, którego do samej mety nie oddał Sven Muller. Na najniższym stopniu podium znalazł się Christopher Zochling.

Kuba Giermaziak niestety nie wykorzystał odpadnięcia rywala z przodu, gdyż przegrał walkę z Matteo Cairolim, ostatecznie jednak Polakowi udało się odeprzeć ataki pozostałych kierowców i zakończyć wyścig na pozycji, z której ruszał. Drugi z Polaków, Robert Lukas, był czternasty - jedno miejsce za startującym gościnnie Sebastiem Loebem.

Wyniki pierwszego wyścigu Porsche Supercup na Spa


KOMENTARZE

2
Zomo
22.08.2015 11:31
Donnor De Phillippi - inny zawodnik Vervy zaliczyl bączka na pierwszym zakrecie po starcie (tuz za placami Kuby). Caly wyscig na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=gpD7Ojw7mII https://www.youtube.com/watch?v=vTRx8sEajrQ
WooQash
22.08.2015 10:54
Patrząc na to co działo się dzisiaj w GP2, GP3 i PSC jutro w F1 jak ktoś nie zaliczy dzwona, to będę zdziwiony.