Button: Alonso nie blefuje nie wykluczając powrotu do F1

38-latek uważa, że Hiszpan podjął właściwą decyzję pozostawiając sobie otwarte drzwi
19.08.1819:23
Mateusz Szymkiewicz
2440wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button uważa, że Fernando Alonso nie blefuje nie wykluczając powrotu do Formuły 1 w przyszłości.

Hiszpan na początku tygodnia poinformował, że nie ujrzymy go na starcie sezonu 2019. Kierowca ogłaszając rozbrat z Formułą 1 podkreślił jednak, iż jest szansa na jego powrót, jeżeli ekipa McLaren opracuje konkurencyjny bolid.

Zdaniem byłego partnera Alonso - Jensona Buttona, Hiszpan podjął właściwą decyzję, pozostawiając sobie otwarte drzwi na powrót do Formuły 1. To zawsze jest indywidualny wybór kiedy podejmujesz decyzję o odejściu z Formuły 1. Zdecydował się na tą samą rzecz co ja, czyli pozostawił otwarte drzwi, by móc wrócić po roku. Moim zdaniem to właściwa opcja. Jeżeli McLaren będzie szybki i zdolny do wygrywania wyścigów, to zdecydowanie wróci do Formuły 1. Każdy kierowca na świecie chciałby znaleźć się w bolidzie zdolnym do zwycięstw w F1. Kiedy odchodzisz, to uważam, iż głównie z powodu zmęczenia podróżami po całym świecie oraz stresem z tym związanym, a gdy wyniki nie są właściwe, wówczas nie masz powodu do tego by dalej tu być. Jeżeli bolid będzie szybki, jestem pewny, iż z powrotem wskoczy do kokpitu w 2020 roku.

Dwukrotny Mistrz Świata ujawnił, iż jego decyzja o odejściu z Formuły 1 jest spowodowana zbyt przewidywalnymi wyścigami. Taką deklaracją ze strony Alonso jest zaskoczony Button, który rywalizuje z nim w WEC, gdzie Toyota dysponuje gigantyczną przewagą nad rywalami w klasie LMP1. Jego wypowiedź być może nie była najlepsza pod względem «Wyścigi stały się nudne». On ściga się w WEC i jego jedynym rywalem jest druga załoga. Nie uważam by mówienie takich rzeczy było właściwe, ale rozumiem go. Ściga się dla zwycięstw i chce się nimi ciszyć. Kiedy jednak jesteś kilkukrotnym mistrzem świata i znajdujesz się w środku stawki, to po pewnym czasie nudzisz się tym.

Brytyjczyk dodał na koniec, że Alonso był jego największym wyzwaniem podczas startów w F1. Był wyjątkowy, wygrać dwa tytuły i być blisko kolejnych, niewielu to potrafi. To był mój najbardziej wymagający partner z zespołu. Rywalizacja z nim sprawiała mi przyjemność.

KOMENTARZE

4
nickolas
21.08.2018 08:00
A kto powiedział że wróci w Macu? Cyrograf jaki podpisał? Niejeden mistrz odchodził i wracał kiedy się pojawiła dobra oferta. I niektórym się udaje - Prost, Lauda. Trzymam kciuki za podobną historię z udziałem Alonso.
McLuke
20.08.2018 08:43
Tak, tak, tak, Hakkinen też miał sobie zrobić roczną przerwę od startów i jak to się skończyło wszyscy wiemy ;)
rno2
20.08.2018 10:06
Zak Brown zapowiedział, że wyjście McLarena z dołka może zając kilka lat, więc raczej już Fernando nie zobaczymy w F1 :-)
JuJu_Hound
20.08.2018 09:32
Jeśli Alonso zamierza wrócić (pod warunkiem osiągów) tzn że, skoro z Sainzem podpisali kontrakt na dwa lata, to drugi kierowca podpisze kontrakt tylko na 1 rok. A nie sądze żeby zgodził się na to jakikolwiek topowy driver. Pozostaje więc Vandorne (daje mu małe szanse), Norris oraz Ocon.