Ecclestone: Nazwisko jest problemem dla Micka Schumachera

88-latek spodziewa się, że media wkrótce zaczną krytykować Niemca za występy w F2.
28.04.1910:13
Mateusz Szymkiewicz
659wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że znane nazwisko może być problemem dla Micka Schumachera w drodze do stawki Formuły 1.

Niemiec, który wygrał w ubiegłym sezonie Mistrzostwa Europy Formuły 3, na początku 2019 roku został nowym juniorem Ferrari. Z kolei po Grand Prix Bahrajnu kierowca miał okazję przetestować bolidy stajni z Maranello oraz Alfy Romeo.

Schumacher startuje równocześnie w Formule 2 dla Premy, lecz początek zmagań jest dla niego bardzo skomplikowany. 20-latek podczas głównych zmagań w Baku obrócił bolid, natomiast w klasyfikacji zajmuje jedenaste miejsce.

Oczywiście śledzę jego poczynania - powiedział Bernie Ecclestone, były wieloletni szef Formuły 1. Jego największym problemem jest nazwisko. Jeżeli Mick nie zapewni dobrych rezultatów, media nie będą już wobec niego tak delikatne jak pod koniec ubiegłego roku.

Z kolei Laurent Mekies, który jest częścią pionu sportowego Ferrari, przyznał, że zespół był pod wrażeniem pracy Schumachera podczas testów w Bahrajnie. Dołączył do nas zimą i bardzo szybko się odnalazł. Był najlepszy w Formule 3 i dlatego chcieliśmy go u siebie. W poprzednich latach najlepsi z Formuły 2 trafiali do F1, więc nie spieszymy się. Jesteśmy usatysfakcjonowani z jego postępów. Jego pierwsze testy w Bahrajnie poszły bardzo dobrze - powiedział Francuz.