Webber: Ferrari powinno wkrótce skupić się na sezonie 2020

Australijczyk uważa, że Mercedes dysponuje nad Scuderią dużą przewagą organizacyjną.
24.05.1911:38
Nataniel Piórkowski
967wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mark Webber uważa, że jeśli przed Grand Prix Kanady Ferrari nie będzie w stanie zredukować straty do Mercedesa, powinno skupić się na przygotowaniach do sezonu 2020.

Seria pięciu dubletów dała Mercedesowi doskonałe otwarcie tegorocznej kampanii. Wiele wskazuje na to, że w Monako Srebrne Strzały staną przed szansą przedłużenia zwycięskiej passy.

Jeśli tak ma być przez kilka miesięcy, to na pewnym etapie Ferrari musi skupić się na przyszłym roku. Jeśli po Grand Prix Kanady nadal będą próbować redukować straty do Mercedesa, to pojawi się duży problem.

Mercedes jest po prostu dobrze zorganizowany, szczególnie podczas niedzielnych wyścigów. Zdają się być pewni i zrelaksowani. Pracują bez zarzutu, nawet wtedy, gdy na ich barkach ciąży ogromna presja.

Niestety dla Ferrari Mercedesowi udało się zapewnić doskonały balans aerodynamiczny z bolidem, który dyktuje tempo niezależnie od charakterystyki danego toru - analizował Webber w rozmowie z włoską telewizją Sky.

Ferrari sprawia wrażenie zdezorganizowanego zespołu. Nie są proaktywni - zawsze zdają się reagować na to, co dzieje się wokół nich.

Australijczyk został także poproszony o skomentowanie ostatnich problemów Sebastiana Vettela, którego zna z czasów startów dla Red Bulla. Widzę z nim dwa problemy. Nie chodzi tylko o to, że jego bolid nie jest wystarczająco konkurencyjny. Ma także cholernie szybkiego kolegę z zespołu. Nawet jeśli Seb miałby naprawdę dobry bolid to i tak musiałby się dzielić zwycięstwami z Leclerkiem.

Ferrari nie jest w zwycięskiej formie, co generuje jeszcze większą presję. Leclerc tylko naciska. Sądzę, że Seb jest na tyle silnym kierowcą, aby na to odpowiedzieć, ale będzie potrzebował dużego wsparcia ze strony zespołu.