Marko: Gasly musi dokonać postępów przed letnią przerwą

Konsultant Red Bulla skomentował występ Francuza na torze w Spielbergu.
05.07.1912:12
Nataniel Piórkowski
1142wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly musi zdecydowanie poprawić swoje osiągi, najlepiej jeszcze przed początkiem wakacyjnej przerwy - stwierdził doradca Red Bulla, Helmut Marko.

Debiut Francuza w Red Bull Racing stoi pod znakiem rozczarowujących występów. W swoim domowym wyścigu na Paul Ricard 23-latek dojechał do mety na jedenastym miejscu, a do punktowanej strefy wskoczył tylko dzięki karze czasowej, nałożonej na Daniela Ricciardo.

W Austrii Gasly został sklasyfikowany na siódmej pozycji, ale został zdublowany przez zespołowego kolegę - Maxa Verstappena, który odniósł zwycięstwo pokonując w zaciętej walce Charlesa Leclerca z Ferrari.

Po części można to wytłumaczyć faktem, że mieliśmy nowe przednie skrzydło. Zapewniało ono duże postępy, ale przed wyścigiem dysponowaliśmy tylko jednym egzemplarzem w nowej specyfikacji. W efekcie skrzydło trafiło do bolidu Maxa - wyjaśniał Marko cytowany przez Auto Bild.

Nie mniej Gasly musi dokonać postępów, zwłaszcza na płaszczyźnie wyprzedzania. Przed letnią przerwą musi wejść na wyższy poziom. Jestem pewien, że się mu uda.