Steiner: Haas nie skorzysta na przejściu Costy do Dallary

Stajnia z Kannapolis współpracuje z włoskim producentem przy projektowaniu bolidów F1.
12.09.1909:12
Mateusz Szymkiewicz
935wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner zaprzeczył, jakoby dołączenie Aldo Costy do Dallary automatycznie oznaczało wzmocnienie pionu technicznego Haasa.

Stajnia z Kannapolis współpracuje z włoskim producentem przy projektowaniu własnych bolidów Formuły 1. Spore poruszenie wywołał fakt, iż w najbliższych tygodniach szeregi Dallary wzmocni wieloletni inżynier Mercedesa - Aldo Costa, który obejmie funkcję dyrektora technicznego.

Moja rodzina jest we Włoszech, więc dla nas było to dosyć trudne - powiedział Costa, który od 2011 roku pracował dla Mercedesa. Finalnie zdecydowałem się skorzystać z okazji, która daje szansę na dalszy rozwój jako inżynier. Poza tym będę mógł pozostać bliżej domu.

Pojawiły się sugestie, jakoby dołączenie 58-latka do Dallary oznaczało wzmocnienie dla ekipy Haas. Mimo to zdecydowanie tej teorii zaprzeczył szef stajni z Kannapolis - Gunther Steiner. Wydaje mi się, że już zostałbym o tym poinformowany, gdybyśmy mogli skorzystać z jego usług. Moim zdaniem Mercedes nie pozwoliłby mu na odejście, gdyby mógł podjąć pracę dla innego zespołu. Nie potrafię wyobrazić sobie, jak rozwija on bolid Formuły 1. Aldo jest właściwą osobą. Nie będzie dla nas pracował i nie zamierzam go o to prosić - powiedział Włoch.