Perez: Stabilne przepisy kluczowe do zredukowania straty do czołówki

Meksykanin przywołał zmiany przed sezonami 2014 i 2017, które wpływały na układ stawki.
25.09.1909:12
Mateusz Szymkiewicz
885wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez uważa, że stabilny zestaw regulacji technicznych jest kluczowy do wyrównania stawki Formuły 1.

FIA oraz Liberty Media pracują nad nowymi przepisami od sezonu 2021, które mają przybliżyć środek stawki do czołówki. Ich publikacja spodziewana jest pod koniec października, lecz już teraz pojawiają się krytyczne głosy, że regulacje będą zbyt restrykcyjne i nie pozwolą inżynierom na szerokie pole do interpretacji.

Sergio Perez, który związał się trzyletnim kontraktem z zespołem Racing Point, ostrzegł, że jeżeli nowy zestaw przepisów nie przybliży środka stawki do czołówki, wówczas będzie gotowy opuścić stawkę F1.

W 2014 roku mieliśmy zmianę silników i widzieliśmy największe różnice w historii na korzyść Mercedesa. Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na szersze bolidy oraz koła, co wpłynęło na stworzenie kolejnych różnic. Z każdą zmianą regulacji zwiększa się strata, ponieważ zespoły z większymi budżetami mogą wydawać duże pieniądze na nowe bolidy. Mniejsze stajnie potrzebują lat, by zbliżyć się, ponieważ w pewnym momencie czołówce brakuje możliwości do poprawy - powiedział Meksykanin dla gazety Marca.