Vettel chwali Leclerca za tegoroczną formę w kwalifikacjach

22-latek ma już w garści wygraną nad partnerem i największą liczbę pole position.
11.11.1910:46
Mateusz Szymkiewicz
962wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel postanowił pochwalić Charlesa Leclerca za jego tegoroczną formę podczas sesji kwalifikacyjnych.

Monakijczyk siedmiokrotnie ustawiał bolid na pole position w tym sezonie i na dwie rundy przed końcem ma zapewnioną nagrodę dla kierowcy z największą liczbą wygranych kwalifikacji. Z pozostałych zawodników w stawce tylko Valtteri Bottas może wyrównać osiągniecie Leclerca, jednakże musi być najszybszy w trakcie czasówek w Brazylii oraz Abu Zabi.

Podobnie sytuacja wygląda w wewnętrznym pojedynku w Ferrari, gdzie Leclerc jedenastokrotnie był szybszy Sebastiana Vettela i ma już w garści tryumf nad partnerem. Niemiec ostatni raz musiał uznać wyższość kolegi z zespołu w kwalifikacjach w 2016 roku, gdy w drugim bolidzie zasiadał Kimi Raikkonen.

Przede wszystkich Charles wykonał bardzo dobrą pracę w kwalifikacjach - powiedział Sebastian Vettel. Nie uważam, by właściwe było siedzenie tutaj i narzekanie na to. Musi to być docenione z mojej strony. Z pewnością nie wszystkie sesje kwalifikacyjne ułożyły się dla mnie świetnie. Być może pewne sprawy nie układały się tak jakbym tego chciał. W kilku miejscach straciłem szansę na dobry wynik w kwalifikacjach z różnych powodów. Nie mogę być zadowolony z tego jak układały się dla mnie w tym roku czasówki.