Bottas: Red Bull jest już szybszy na prostych od Mercedesa

Fin jest jednak ciekaw wyników w Abu Zabi, gdzie tor znajduje się niemal na poziomie morza.
23.11.1912:36
Mateusz Szymkiewicz
1893wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas uważa, że bolidy Red Bulla z silnikiem Hondy mogą w tej chwili osiągać wyższe prędkości maksymalne na prostych od Mercedesa.

Stajnia z Milton Keynes przed karą dla Maksa Verstappena mogła cieszyć się z pole position na torze w Meksyku, który jest zdominowany przez prostą startową o długości 1,2 kilometra. Podobny sukces Red Bull odniósł w Brazylii, który w niedzielę w świetnym stylu dopisał do dorobku wygraną w wyścigu.

Wiedzieliśmy, że będą mocni, ale okazało się, że są mocniejsi niż mogliśmy się spodziewać. Szczególnie na prostych. - powiedział Valtteri Bottas, kierowca Mercedesa. Mają dobry bolid w zakrętach, ale na prostych są teraz jeszcze lepsi od nas. Przyzwyczajony byłem do tego, że ich prędkości są podobne do naszych. Jeżeli porównamy początek i koniec sezonu, Red Bull wykonał solidne postępy. Mimo to kolejny sezon będzie zupełnie inny z nowym samochodem. Jestem przekonany, że każdy zespół dokona progresu, wliczając w to nas. Trudno o jakieś porównania. Każdy rozpocznie od zera, nawet jeżeli nie ma zbyt wielu zmian w przepisach.

Fin dodał, że jest ciekaw wyników w Abu Zabi, gdzie tor w przeciwieństwie do Meksyku i Brazylii jest zaledwie kilka metrów nad poziomem morza. To obiekt, na którym mamy kombinację technicznych zakrętów oraz kilku prostych. Poza tym będziemy niemal na równi z poziomem morza, więc powinniśmy spisać się tam lepiej.