Sainz: Styl jazdy pozostanie ten sam na 18-calowych felgach

Hiszpan jest jednym z nielicznych kierowców, którzy mieli okazje sprawdzić większe koła.
27.11.1911:56
Mateusz Szymkiewicz
1063wyświetlenia


Carlos Sainz uważa, że styl jazdy bolidami Formuły 1 praktycznie nie ulegnie zmianie od sezonu 2021, kiedy to zadebiutują 18-calowe felgi.

Według nowych przepisów, od 2021 roku bolidy będą ścigały się na niskoprofilowych oponach Pirelli, które będą zakładane na obręcze wyższe o pięć cali. Włoski producent rozpoczął już prace rozwojowe i najpierw zaangażował do nich Renault, natomiast w ostatnich tygodniach swojego bolidu użyczył McLaren.

Szef Pirelli Motorsport - Mario Isola, zapytany o jakość informacji zebranych podczas testów na torze, odpowiedział: Wskazówki są pozytywne. Z McLarenem byliśmy w stanie potwierdzić część wyników, które uzyskaliśmy we wrześniu z Renault.

Z kolei Carlos Sainz, który miał okazję poprowadzić bolid z 18-calowymi felgami, przyznał, że nie odczuł większej różnicy. Nie mogę powiedzieć zbyt wiele ze względu na poufność. To były prywatne testy Pirelli i McLarena, a raport z nich został rozesłany pozostałym zespołom. Różnice są zauważalne, ale nie mogę powiedzieć na czym polegają. Styl jazdy pozostaje jednak bez zmian, trzeba dostosować samochód oraz ustawienia. Sama linia jazdy była bardzo podobna do tej z weekendu Grand Prix na Paul Ricard - oznajmił Hiszpan dla gazety AS.