W umowie Pereza nie znajduje się klauzula związana z 31 lipca

Spekulowano, że do tego dnia zespół musiał podjąć decyzję o ewentualnym zwolnieniu kierowcy.
01.08.2011:47
Nataniel Piórkowski
938wyświetlenia
Embed from Getty Images

Racing Point podkreśliło, że w kontrakcie Sergio Pereza nie znajduje się klauzula umożliwiająca zespołowi podjęcie decyzji w sprawie jego przyszłości do 31 lipca.

Nie jest tajemnicą, iż team z Silverstone prowadzi negocjacje z czterokrotnym mistrzem świata - Sebastianem Vettelem, który po zakończeniu obecnej kampanii odejdzie z Ferrari.

Zarówno Perez jak i Lance Stroll dysponują długoterminowymi umowami z Racing Point. Meksykanin przyznał jednak, że w przypadku zakontraktowania Vettela to on musiałby opuścić zespół, bacząc na to, iż właścicielem stajni jest ojciec Strolla juniora - Lawrence.

Spekulowano, iż decyzja o ewentualnym rozwiązaniu współpracy z Perezem musi zostać podjęta do 31 lipca. Dyrektor stajni - Otmar Szafnauer, podkreślił jednak cytowany przez magazyn Autosport, że doniesienia te są nieprawdziwe.

Co do zasady nie chcemy ujawniać szczegółów naszych umów, ale wykorzystam tę możliwość, aby zakomunikować, że opcja o jakiej mówicie, która miałaby dziś wygasać, nie istnieje. Te informacje nie są prawdziwe.

Zarówno Perez jak i Racing Point podkreślają, iż wiąże ich ważna umowa na sezon 2021.

Perez potwierdził wcześniej, że w jego kontrakcie znajdują się klauzule, które pozwalałyby na wcześniejsze zakończenie współpracy. Odnosiły się one jednak głównie do umów sponsorskich.