Isola: Decyzję w sprawie miększych mieszanek podjęły FIA i FOM

Podobne rozwiązanie zostało zaproponowane także w przypadku GP Styrii.
08.08.2014:13
Nataniel Piórkowski
380wyświetlenia


Mario Isola podkreśla, że decyzja o dostarczeniu zespołom miększych mieszanek ogumienia na Grand Prix 70-lecia nie została podjęta przez Pirelli.

Przed tygodniem kierowcy mogli skorzystać na Silverstone z opon C1, C2 i C3. W ten weekend są to C2, C3 i C4. Ostatnia z wymienionych jest jednak powszechnie krytykowana przez kierowców. Nie jest szybka. Jest zbyt miękka na ten tor - przekonywał Alex Albon z Red Bulla.

Ze względu na kryzys spowodowany pandemią FIA w porozumieniu z Pirelli wprowadziła standardowy przydział poszczególnych mieszanek. Ze względu na to kierowcy nie mają do dyspozycji zbyt wielu kompletów pośrednich i twardych opon, które będą w stanie zapewnić najlepsze opcje strategiczne na wyścig.

Rozumiem komentarze kierowców. Chcą maksymalnie naciskać na tych oponach. Nie chcą nimi zarządzać - zdradził szef działu sportów motorowych Pirelli, Mario Isola.

Decyzja w tej sprawie nie została podjęta przez Pirelli. Odpowiedzieliśmy na prośbę, która wpłynęła do nas od FIA i FOM w nadziei na stworzenie bardziej emocjonującego widowiska i urozmaicenia czegoś po pierwszym wyścigu na tym samym torze.

Isola dodał, że władze Formuły 1 chciały zastosować podobne rozwiązanie przy okazji drugiego wyścigu na Red Bull Ringu.

W przypadku Austrii zostaliśmy poproszeni o dostarczenie opon C3, C4 i C5. Nie byliśmy jednak w stanie do tego doprowadzić, bo wniosek w tej sprawie trafił do nas na bardzo późnym etapie.