Perez ma nadzieję na walkę o podium

Meksykanin jest pewien, iż Racing Point dysponuje konkurencyjnym tempem wyścigowym.
06.09.2012:30
Nataniel Piórkowski
277wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez ma nadzieję, że będzie w stanie powalczyć o miejsce na podium w wyścigu o Grand Prix Włoch.

Perez był jedną z gwiazd sobotniej czasówki. Meksykanin uzyskał lepszy czas od Maxa Verstappena, ale nie zdołał pokonać Carlosa Sainza. W efekcie kierowca Racing Point ruszy do niedzielnej rywalizacji z czwartego pola.

Meksykanin ma nadzieję, że dzięki konkurencyjnemu tempu na długich przejazdach będzie w stanie zapewnić sobie dziewiąte miejsce na podium w karierze w Formule 1.

Mamy dobrą pozycję, więc pozostaje mi tylko liczyć na mocny start. Myślę, że cała nasza praca w ten weekend koncentrowała się głównie na wyścigu - możemy więc oczekiwać walki o podium.

Prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony tym, jak ułożyły się dla nas kwalifikacje. Nie koncentrowaliśmy się zbytnio na tempie na krótkich przejazdach. Powinniśmy mieć dobre tempo wyścigowe.

Racing Point rozpoczynało weekend na Monzy obawiając się problemów z pakietem zapewniającym niższy poziom docisku. W ubiegły weekend nie byliśmy w zbyt dobrej formie, ale od tego czasu zespół wykonał fantastyczną pracę.

Pojechaliśmy świetne kwalifikacje, w których udało nam się dokonać kolejnych drobnych postępów. Znajdujemy się w sytuacji, w której zdecydowanie możemy powalczyć o podium.