RaceFans.net: Andy Cowell zostanie szefem Astona Martina

Z kolei Otmar Szafnauer ma stanąć na czele ekipy Williams.
13.09.2009:42
Mateusz Szymkiewicz
2660wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dieter Rencken z RaceFans.net informuje, że Andy Cowell zostanie nowym szefem zespołu Aston Martin, który powstanie na bazie Racing Point.

Cowell w ostatnich latach stał na czele działu silników Mercedesa, jednakże w czerwcu ogłosił swoje odejście. Brytyjczyk już od 1 lipca jest odsunięty od nadzorowania prac High Performance Powetrains, natomiast szeregi niemieckiego producenta oficjalnie opuści po nowym roku.

51-latek był od tamtej pory łączony z projektem Astona Martina, który powstanie od sezonu 2021 na bazie Racing Point. Według informacji pozyskanych przez RaceFans.net, Cowell stanie na czele ekipy z Silverstone, przejmując obowiązki Otmara Szafnauera.

Amerykanin, który jest szefem Racing Point od sierpnia 2018 roku, miałby dołączyć do Williamsa, gdzie także stanąłby na czele zespołu. Dziewięciokrotni mistrzowie świata są od kilku tygodni własnością Dorilton Capital, które zdecydowało się na gruntowną przebudowę struktury zarządzającej. Po odejściu rodziny Williams, od Grand Prix Toskanii obowiązki szefa przejął Simon Roberts, będący dyrektorem ekipy.

Według Dietera Renckena, za tymi zmianami może stać Mercedes. Szanowany dziennikarz sugeruje, iż niemiecki producent utrzyma dzięki temu swoje wpływy w klienckich zespołach.