Tost: Mam wątpliwości, czy Vettel wygra z Astonem piąty tytuł

Christian Danner spodziewa się, że zespół będzie w przyszłym roku rywalizował z AlphaTauri.
21.09.2009:28
Mateusz Szymkiewicz
1110wyświetlenia
Embed from Getty Images

Franz Tost ma wątpliwości, czy Sebastian Vettel startując dla Astona Martina będzie miał szansę podjęcia walki o piąty tytuł mistrza świata.

Przed Grand Prix Toskanii potwierdzono, że 33-latek podpisał kontrakt z Racing Point, które od sezonu 2021 przyjmie nazwę Aston Martin. Aktualnie ekipa rywalizuje w środku stawki, lecz ma realne szanse na zdobycie trzeciego miejsca w klasyfikacji konstruktorów.

Zdaniem szefa AlphaTauri, w dłuższej perspektywie nowy zespół Vettela może nie być w stanie podjąć walki w Formule 1 o najwyższe cele. Mam nadzieję i życzę mu, by odnosił sukcesy oraz był w stanie wygrywać wyścigi. Nie wydaje mi się jednak, by był w stanie walczyć o mistrzostwo świata z Astonem Martinem. To dobrze jednak, że Sebastian zostaje w Formule 1 i ma pasję do dalszych startów. Ma wystarczająco dużo pieniędzy, a także cztery tytuły w dorobku, więc nie musi już więcej startować - powiedział Franz Tost, który współpracował z Niemcem w latach 2007-2008.

Zdaniem byłego kierowcy Formuły 1 - Christiana Dannera, Aston Martin może w przyszłym roku utknąć w środku stawki i rywalizować m.in. z AlphaTauri. To zespół ze środka stawki i będzie zagrożony przez ekipę Franza Tosta. Czy może tam Vettel wygrywać wyścigi? Jestem sceptycznie nastawiony. Mimo to jeżeli rywalizacja sprawia mu przyjemność, powinien kontynuować.