Canal Plus: Mazepin jest coraz bliżej posady w Haasie

O drugie miejsce w zespole mają walczyć Sergio Perez oraz Callum Ilott.
11.10.2009:31
Mateusz Szymkiewicz
1099wyświetlenia
Embed from Getty Images

Francuski Canal Plus informuje, że zespół Haas jest coraz bliżej porozumienia z Nikitą Mazepinem w sprawie posady na sezon 2021.

Od kilkunastu dni ze stajnią z Kannapolis łączony jest Rosjanin, który startuje w tym roku w Formule 2 i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji. 21-latek dysponuje wsparciem finansowym ojca Dmitrija Mazepina, którzy rzekomo gotowy jest nawet przejąć kontrolę nad Haasem.

Podczas weekendu w Soczi doszło do spotkania szefa zespołu z Mazepinem, jednakże Gunther Steiner podkreśla, iż rozmowa była czysto towarzyska. Włoch przy tym dodał, że Haas nie jest na sprzedaż, choć teraz wymienia Nikitę Mazepina w gronie kandydatów do posady.

To bardzo dobry rok dla kierowców w Formule 2 i oczywiście Mazepin znajduje się w tym gronie. Dlaczego miałoby go nie być na naszej krótkiej liście kandydatów? - powiedział Gunther Steiner.

Według Canal Plus, Rosjanin jest najbliżej miejsca w Haasie, natomiast o drugą posadę mają walczyć Sergio Perez oraz Callum Ilott. Meksykanin szuka angażu na przyszłoroczne mistrzostwa po zwolnieniu z Racing Point, natomiast Brytyjczyk jest juniorem Ferrari i zajmuje pozycję wicelidera w Formule 2.

Steiner dopytany, kiedy można spodziewać się ostatecznej decyzji Haasa w sprawie składu kierowców na sezon 2021, odpowiedział: Jeżeli zadecydujemy o czymś, to nasi kierowcy będą wiedzieli o tym jako pierwsi. Zasługują na to. Ze względu na okoliczności potrzebujemy więcej czasu. Jestem jednak przekonany, że Kevin oraz Romain nie siedzą w domu wyczekując na telefon ode mnie. Muszą rozglądać się tak jak inni. Podobnie jest w naszej sytuacji. Nie będę zły, jeżeli okaże się, iż prowadzą z kimś rozmowy.