RaceFans.net: Schumacher jest bliski kontraktu z Haasem

Ferrari rzekomo chce, by stajnia z Kannapolis stała się kolejną satelicką ekipą.
20.10.2017:02
Mateusz Szymkiewicz
773wyświetlenia
Embed from Getty Images

RaceFans.net podaje, że Mick Schumacher ostatecznie może zostać kierowcą wyścigowym Haasa w sezonie 2021.

Niemiec jest juniorem Ferrari i od kilku tygodni spekuluje się, że jest o krok od zapewnienia sobie startów w Formule 1. Syn Michaela Schumachera ma dysponować zapisem w kontrakcie ze stajnią z Maranello, iż przy finiszu w F2 w czołowej trójce, będzie miał zagwarantowaną posadę w jednym z klienckich zespołów. Na dwie rundy przed końcem sezonu, Schumacher zajmuje pozycję lidera klasyfikacji serii.

Dotychczas Niemiec był łączony z Alfą Romeo, z którą miał wystartować w pierwszym treningu na torze Nurburgring. Mimo to fatalna pogoda uniemożliwiła rozpoczęcie jazd i debiut 21-latka w sesji Grand Prix odroczono na końcówkę roku.

Według źródeł RaceFans.net w Alfie Romeo, Ferrari ostatecznie zadecydowało o umieszczeniu Schumachera w Haasie. Niemiec ma być częścią planu, polegającym na uczynieniu z Haasa kolejnej satelickiej ekipy. Jego obecność w stajni z Kannapolis ma zwiększyć zainteresowanie sponsorów.

Tym samym coraz więcej wskazuje na to, że duet Haasa w 2021 roku utworzą dwaj debiutanci. Z kolejną posadą łączony jest Nikita Mazepin, który miał już uzgodnić warunki dwuletniego kontraktu. Rosjanin ma w tej chwili czekać na oficjalne przyznanie superlicencji.