Alfa Romeo pozostanie w Formule 1 na sezon 2021

Włoski producent przedłużył umowę z Sauber Engineering o rok.
29.10.2009:22
Mateusz Szymkiewicz
1332wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo pozostanie w Formule 1 na sezon 2021, przedłużając o rok umowę z Sauber Engineering.

Włoski producent samochodów powrócił do sportu w 2018 roku jako tytularny sponsor Saubera. Mimo to od następnego sezonu Alfa zaangażowała się w Formułę 1 jako konstruktor, korzystając ze zgłoszenia stajni z Hinwil.

Jak potwierdzono tuż przed startem Grand Prix Emilii-Romanii, partnerstwo między koncernem a zespołem będzie kontynuowane w 2021 roku. Póki co nie jest jednak jasne, kto utworzy skład kierowców Alfy Romeo.

Przedłużenie naszej relacji z Alfą Romeo jest prawdziwym potwierdzeniem intencji obu stron - powiedział Frederic Vasseur, szef stajni z Hinwil. Alfa Romeo znalazła w Sauberze prawdziwe zaangażowanie oraz konkurencyjnego partnera, któremu mogła powierzyć swoją markę. Jesteśmy zaszczyceni mogąc kontynuować dziedzictwo Alfy Romeo. Obie strony zawsze dążyły do zbierania owoców z wieloletniej współpracy. W ostatnich trzech sezonach zbudowaliśmy solidne fundamenty i chcemy skorzystać z tego w sezonie 2021 oraz kolejnych.

Podczas weekendu na torze Imola, Alfa Romeo będzie świętowała 110. rocznicę istnienia marki. Ekipa pokryje swoje bolidy specjalnym malowaniem autorstwa Centro Stile, które będzie zawierało elementy włoskiej flagi na pokrywie silnika oraz tylnym skrzydle. Zespół zapowiada również obecność napisu „Welcome back Imola”, związanego z powrotem Formuły 1 na obiekt pod Bolonią po czternastoletniej przerwie.