Ecclestone: Namówiłem Strolla, by zatrudnił Vettela w Astonie

Były szef F1 ma również wątpliwości, czy Niemiec może liczyć na równe traktowanie w Ferrari.
29.10.2009:51
Mateusz Szymkiewicz
1073wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone ujawnił, że był zaangażowany w rozmowy między Astonem Martinem a Sebastianem Vettelem.

Były szef Formuły 1 jest przyjacielem czterokrotnego mistrza świata, który rozstanie się z Ferrari z końcem 2020 roku. Niemiec przez wiele miesięcy był niepewny swoich dalszych losów w serii, lecz ostatecznie podpisał kontrakt z Racing Point, które od nowego sezonu pożegna się z Sergio Perezem i przyjmie nazwę Aston Martin.

Tak, rozmawiamy przez telefon dosyć często - powiedział Bernie Ecclestone, zapytany o swoje relacje z Sebastianem Vettelem. Wysłuchuję go i następnie oceniam sytuację. Pomagałem mu również w rozmowach kontraktowych z Astonem Martinem. Naprawdę naciskałem na Lawrence'a Strolla, by wziął Sebastiana. Powiedziałem mu jak dobry jest, a także, iż umowa będzie zwycięstwem dla obu stron. Wydaje mi się, że moje argumenty pomogły go przekonać.

90-latek zapytany o tegoroczny, skomplikowany sezon Vettela z Ferrari, odpowiedział: Leclerc to wielki talent. Mimo to Sebastian jest bardziej doświadczony. Muszą być w takim razie inne powody. Ferrari jest nieprzejrzystym zespołem, w którym wewnętrzna polityka zawsze odgrywała ważną rolę. Tylko w czasach Michaela Schumachera potrafili naciskać w jednym kierunku. Na szczęście przed Sebastianem nowe wyzwanie z Astonem Martinem. Odpowie wszystkim osobom, które mają wątpliwości co do jego talentu.