Vettel: FIA zachowała się nie fair w sprawie testów w Abu Zabi

W zajęciach nie może wziąć udziału żaden z kierowców z tegorocznej stawki.
12.12.2013:09
Nataniel Piórkowski
1002wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel uważa, że FIA postąpiła niesprawiedliwie zezwalając Fernando Alonso na udział w testach młodych kierowców w Abu Zabi.

Zgodę od organu zarządzającego otrzymali także Sebastien Buemi oraz Robert Kubica. Federacja nie pozwoliła jednak na udział w zajęciach żadnemu z zawodników, którzy wchodzą w skład tegorocznej stawki Formuły 1.

Myślę, że jeśli dajemy zgodę Fernando, to powinniśmy traktować wszystkich w taki sam sposób - zaznaczył Vettel. Wydaje mi się, że nasz organ zarządzający powinien podjąć sprawiedliwą decyzję. W tym przypadku mam wrażenie, że tak się nie stało - Carlos, ja i kilku innych kierowców nie mamy możliwości wzięcia udziału w testach.

Nie znam powodów, dla których FIA osobno ocenia przypadki każdego z kierowców, nie przyglądałem się pełnym wyjaśnieniom, ale uważam wydany nam zakaz udziału w testach za nieco bezsensowny - dodał czterokrotny mistrz świata.

W podobnym tonie wypowiadał się także Carlos Sainz, który nie będzie mógł wcześniej rozpocząć współpracy z Ferrari. Nie otrzymałem żadnego logicznego wyjaśnienia. Wydaje mi się zresztą, że ta decyzja ma niewiele wspólnego z jakąkolwiek logiką. Mam wrażenie, że niezbyt wiele osób rozumie, co tak właściwie się dzieje.

Jestem rozczarowany tym, że nie mogę wziąć udziału w testach, ale muszę to zaakceptować. Postaram się jak najlepiej przygotować do kolejnego sezonu. Test by nam pomógł, bo zimą każdy z nas dostanie po półtora dnia testów.

To zrozumiałe, że tak wielu kierowców chciało wziąć udział w sesji w Abu Zabi. Bylibyśmy w stanie oswoić się z nowymi zespołami, ale niestety wiemy już, że nie dostaniemy takiej szansy.