Ecclestone: Schumacher debiutuje w F1 z niewłaściwym zespołem

Były szef serii wątpi, by Niemiec mógł czegoś nauczyć się jako kierowca Haasa.
23.03.2108:42
Mateusz Szymkiewicz
1556wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone uważa, że Ferrari popełniło błąd umieszczając Micka Schumachera w zespole Haas.

Syn Michaela Schumachera pierwotnie miał dołączyć do Alfy Romeo w miejsce Antonio Giovinazziego. Mimo to w ostatniej chwili zapadła decyzja o zatrzymaniu Włocha w ekipie na sezon 2021.

Mick tym samym znalazł się w innym klienckim zespole Scuderii - Haasie. Stajnię z Kannapolis czeka jednak trudny sezon, ponieważ przygotowała bolid, który praktycznie niczym nie różni się od niekonkurencyjnego poprzednika.

To nazwisko, które musi być w Formule 1 - powiedział Bernie Ecclestone dla niemieckiego nadawcy Sport1. Trochę jest mi go żal [Schumacherowi], ponieważ ma świetne umiejętności, dzięki którym może osiągnąć więcej niż z ludźmi, z którymi jest teraz. Nie będzie miał wokół siebie nikogo, kto będzie w stanie go dużo nauczyć. Jest zdany na siebie.

Perfekcyjnym zespołem dla Micka byłby Red Bull, który jest w stanie wygrywać wyścigi, a także posiada ludzi, którzy odpowiednio wspieraliby go. Jego osiągi w Formule 2 były wspaniałe. Mimo to w obecnym zespole będzie mu bardzo trudno o powtórzenie takich występów. Już teraz ma duży problem. Dźwiga ciężar wielkiego nazwiska. Ludzie będą mówili: «Nie jest tak dobry jak ojciec». Sporym utrudnieniem będzie samochód, który zostanie mu powierzony. Czasem jednak ciężkie momenty pozwalają na rozwój.